Kwiecień 2011 archive

Polityczna rzeczywistość rok po katastrofie

Rok po katastrofie smoleńskiej widzimy jak zmarnowano ten trudny czas. Rząd Donalda Tuska jest zupełnie nieporadny w wyjaśnianiu przyczyn śmierci najważniejszych osób w państwie. Przy śmierci chociażby jednego generała czy ministra powinno się zrobić wszystko, aby Polska broniąc swojego honoru, wyjaśniała z całą stanowczością sprawę. A w Smoleńsku zginęło wiele bardzo ważnych dla Polski osób.

Kontynuuj czytanie

Marek Jurek i Marian Piłka w Przasnyszu

W poniedziałek w Miejskim Domu Kultury na spotkanie z mieszkańcami przyjechali Marek Jurek, były Marszałek Sejmu RP, a obecnie prezes Prawicy RP oraz Marian Piłka, wiceprezes Prawicy RP. Rozmawiano na temat wartości chrześcijańskich w Polsce i Europie oraz o obecnej sytuacji politycznej.

Kontynuuj czytanie

Udział w debacie o wolontariacie

1 kwietnia 2011 roku o 12.30 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu toczyła się dyskusja na temat różnych form wolontariatu. Inicjatorkami spotkania były uczennice klasy II B: Sylwia Borowska i Aleksandra Czarnecka. Debata odbyła się w ramach XVII Sesji Dzieci i Młodzieży organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Kontynuuj czytanie