Kwiecień 2016 archive

Transfery bezproblemowe z PO do N czyli krótka analiza polityczna Nowej Platformy.

Sukces wdrożenia programu 500+

Rządowy program „Rodzina 500+” jest bardzo sprawnie wdrażany. Obejmuje miliony osób, wydawane są miliardy złotych, a wszystko przebiega bardzo sprawnie – co jest swoistą nowością w polskiej administracji.

Kontynuuj czytanie

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie ciechanowskim

  28 kwietnia 2016r. wziąłem udział w eliminacjach powiatu ciechanowskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Kontynuuj czytanie

Podział Województwa Mazowieckiego – Błąd Społeczny i Ekonomiczny?- konferencja w PWSZ

22 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się konferencja poświęcona problemowi związanemu z konsekwencjami nowego podziału województw.

Kontynuuj czytanie

Krystaliczne środowisko?

Środowisko sędziowskie w Polsce przypisuje sobie niemal boskie cechy. Nie można nawet pomyśleć, że sędziowie mogliby wydać niesprawiedliwy wyrok. Środowisko sędziowskie nie potrafi spojrzeć krytycznie na niektóre poczynania swoich członków, a „czarnych owiec” dzięki takiej postawie tylko przybywa. Ostatnio wzburzenie wzbudził wyrok w zawieszeniu dla sprawców zbiorowego gwałtu. Jak to się ma do wyroków za …

Kontynuuj czytanie

XVI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w Ciechanowie

22 kwietnia w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się XVI Ogólnopolska Konferencja Naukowo- Szkoleniowa. Od sześciu lat konferencja odbywa się pod patronatem śp. senator Janiny Fetlińskiej , poległej w katastrofie pod Smoleńskiem. Tegoroczne obrady odbywały się pod hasłem- „Człowiek starszy – medyczne i społeczne aspekty opieki”.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie z kombatantami

W dniu dzisiejszym (14.04.16r.) odbyło się spotkanie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych okręgu ciechanowskiego. Podczas spotkania płk Wacław Szewczyk przywitał nowego Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie – Krzysztofa Bieńkowskiego.

Kontynuuj czytanie

U Pani Leokadii Roratowskiej z okazji 100. urodzin

Dziś w imieniu Premier Beaty Szydło wręczyłem Pani Leokadii Roratowskiej list gratulacyjny, przekazałem życzenia i bukiet kwiatów z okazji setnych urodzin. Pani Leokadia z gminy Gzy opowiedziała o swoim życiu, o czasach wojny i ciężkiej pracy, której nigdy się nie bała. Jubilatka była bardzo wzruszona dzisiejszym spotkaniem. Życzę jej kolejnych lat w zdrowiu i pogodzie ducha, …

Kontynuuj czytanie

Raport z realizacji programu „Rodzina 500+” w ciechanowskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Realizacja programu rządowego „Rodzina 500+” przebiega bardzo sprawnie. Jest to największy z dotychczasowych programów rządowych, który obejmują ogromną liczbę uprawnionych. Gminy sprawnie realizują przyjmowanie wniosków, a niektóre już zaczęły wydawać decyzje. Lada dzień pierwsze środki trafią do rodzin, a tym samym na lokalny rynek.  

Kontynuuj czytanie

Pan Zdzisław Piotrowski z wizytą w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

Dziś rozmawiałem z Panem Zdzisławem Piotrowskim – działaczem i miłośnikiem sportu oraz członkiem wielu organizacji patriotycznych. Bardzo miła rozmowa to dobry początek moich działań w zakresie wspomagania cennych inicjatyw pozarządowych związanych z polskim sportem. Trzeba kontynuować i czerpać z bogatych tradycji sportowych naszego regionu.