Maj 2016 archive

25-lecie Mazowieckiej Izby Gospodarczej w Ciechanowie

25-lecie Mazowieckiej Izby Gospodarczej w Ciechanowie zwieńczono uroczystą galą jubileuszową w hotelu Atena. Nie zabrakło znakomitych gości, wspomnień i muzyki w wykonaniu ciechanowskich artystów ze szkoły muzyki Akademia Dźwięku i zespołu „Pod fryzjerką”.

BUS 500+ w powiecie ciechanowskim

Wspólnie z urzędnikami Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz poszczególnych gmin powiatu ciechanowskiego udzielaliśmy informacji o rządowym programie „Rodzina 500 plus”. Miłe przyjęcie przez urzędników o odwiedzających BUS interesantów dało nam dużo radości i satysfakcji z wykonywanej przez nas pracy.

Sprawna współpraca rządu i samorządów z naszego terenu w ramach programu „ Rodzina 500 + „

Początkowo niektórzy samorządowcy sceptycznie podchodzili do możliwości realizacji programu „Rodzina 500 plus”. Jednak w miarę nabierania przez program realnych kształtów, a szczególnie wtedy gdy już pieniądze od rządu spłynęły do samorządów, włodarze gmin zmienili swoje podejście. Teraz liczą, że mieszkańcy, którzy otrzymują świadczenie będą te pieniądze wydawać na lokalnym rynku, a to pobudzi gospodarczo nasz …

Kontynuuj czytanie

BUS 500+ promował program w powiecie przasnyskim

Gościnni włodarze gmin super nas przywitali, a każdego interesanta wzorowo obsługiwali pracownicy GOPS i MOPS oraz pracownicy naszego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Dziękuję – to był dobry dzień!

Kontynuuj czytanie

Uroczystość 50-lecia powstania OSP w Szli (gmina Przasnysz)

W dzisiejszą niedzielę, 8 maja, w miejscowości Szla (gm. Przasnysz) odbyła się uroczystość 50-lecia funkcjonowania tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji jednostka zorganizowała obchody swoich urodzin, które zgromadziły wielu druhów strażaków, służb mundurowych i przedstawicieli władz. Wśród nich byli: wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska wraz z przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Sekuną, kierownik delegatury Mazowieckiego …

Kontynuuj czytanie

Powiatowe Dni Strażaka 2016 w powiecie ciechanowskim

Maj to miesiąc w którym obchodzimy uroczyście święto patrona strażaków Św. Floriana. Okazją do obchodów są organizowane od lat Powiatowe Dni Strażaka. Organizacja tegorocznych obchodów w powiecie ciechanowskim przypadła gminie Opinogóra. Uroczyste spotkanie braci strażackiej miało też wymiar lokalny, OSP Opinogóra w tym roku obchodzi 111 rocznicę powstania. W obchodach oprócz druhów z okolicznych jednostek …

Kontynuuj czytanie

Spotkanie w Opinogórze

Senator RP Jan Maria Jackowski tak jak w poprzedniej kadencji i obecnie praktykuje spotkania z samorządowcami w swoim okręgu wyborczym. 6 maja senator spotkał się z pełniącą obowiązki wójta gm. Opinogóra Anną Koral. W spotkaniu uczestniczył kierownik delegatury UW Krzysztof Bieńkowski.

Kontynuuj czytanie

Powołanie osoby pełniącej funkcję wójta w Opinogórze Górnej

Anna Koral na wniosek wojewody została wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło na osobę pełniącą funkcję wójta w gminie Opinogóra Górna w powiecie ciechanowskim. W urzędzie gminy nominację wręczył Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kontynuuj czytanie