Wrzesień 2016 archive

O rodzinie z Panią Minister Elżbietą Rafalską

Z najlepszą Panią Minister Elżbietą Rafalską rozmawialiśmy dziś o rozwiązaniach korzystnych dla rodziny, a szczególnie dla matek jakie mógłby wprowadzić rząd.

XX Zlot Szkół Reymontowskich w Stróżewie (pow. płoński)

W dniu dzisiejszym rozpoczął się trzydniowy Zlot Szkół Reymontowskich w Stróżewie, który już po raz 20. zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie. W tegorocznym zlocie uczestniczy aż 21 szkół z całej Polski. Tak doniosłe wydarzenie, podczas którego miałem zaszczyt przemawiać kultywuje pamięć o Władysławie Reymoncie, wybitnym polskim pisarzu oraz jego twórczości.

Kontynuuj czytanie

20. Zawody Strzeleckie dla Honorowych Dawców Krwi

Już po raz 20. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie zorganizował Zawody Strzeleckie dla Honorowych Dawców Krwi i osób promujących honorowe krwiodawstwo. Tego dnia miałem zaszczyt wręczyć puchar Wojewody Mazowieckiego zwycięzcom tegorocznych zawodów.

Rozmowy i wizytacje szpitali z Dyrektorem mazowieckiego oddziału NFZ

Z Dyrektorem mazowieckiego oddziału NFZ Filipem Nowakiem dyskutowaliśmy o środkach finansowych dla szpitali na północnym Mazowszu.

Kontynuuj czytanie

Dożynki gminno-parafialne w Pawłowie Kościelnym (gm. Czernice Borowe)

Podczas Dożynek, Święta Plonów, zgromadzeni mieszkańcy gminy a głównie rolnicy świętowali i dziękowali za ukończenie żniw i prac polowych. Ja zaś w moim wystąpieniu złożyłem podziękowała rolnikom za ich ciężką pracę i za to ze kultywują piękną tradycje dożynek. Mojej uwadze nie uszły piękne wieńce dożynkowe, których wykonanie zostało przeze mnie pochwalone. Kończąc przemówienie życzyłem …

Kontynuuj czytanie

O historii, o chrześcijaństwie, o Czerwińsku nad Wisłą

W kontekście wczorajszego dnia: o Wiktorii Wiedeńskiej, o historii, o chrześcijaństwie, o Czerwińsku nad Wisłą, o dumie narodowej i o bogactwie… Za dużo chyba jak na jeden filmik, ale w 6 minutach się prawie wyrobiłem. 🙂

Ogólnopolska konferencja naukowa w Czerwińsku nad Wisłą

Za chwilę w tym pięknym zabytku, Klasztorze Salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą, odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Czerwińsk nad Wisłą: historia – rozwój – wyzwania”. Podczas spotkania wygłosiłem parę słów.

Uroczystości w Wieczfni Kościelnej

W niedzielę 11 września br. uczestniczyłem w podwójnej uroczystości, która odbyła się w Wieczfni Kościelnej. Tego dnia odbyły się tu Dożynki Diecezji Płockiej i jednocześnie XIII Dożynki Gminne. Z tej okazji uroczystą Mszę św. dziękczynną odprawił ordynariusz Diecezji Płockiej J.E ksiądz biskup Piotr Libera.

Święto Plonów w Lesznie koło Przasnysza

Wrzesień to miesiąc w którym w całym kraju rolnicy podsumowują swoją pracę na roli. Jest to też czas podziękowań za trud poniesiony przy produkcji rolnej. W miejscowości Leszno koło Przasnysza w niedzielne południe 4 września odbyły się Przasnyskie Dożynki Powiatowo-Gminne. Już tradycyjnie w świecie plonów uczestniczył senator Jan Maria Jackowski. Obecni byli też przedstawiciele władz …

Kontynuuj czytanie

100-lecia powstania ZHP w Ciechanowie.

3 września br. uczestniczyłem w uroczystościach 100-lecia powstania ZHP w Ciechanowie. Podczas obchodów odsłonięto obelisk poświęcony harcerzom, upamiętniający te wydarzenie.

Kontynuuj czytanie