Październik 2016 archive

Prawie 6 milionów złotych trafi do powiatu przasnyskiego

Wojewoda Mazowiecki dofinansuje kwotą blisko 6 milionów złotych przebudowę dróg w Przasnyszu i powiecie przasnyskim!  3 miliony złotych na przebudowę drogi powiatowej nr 3236W Jednorożec – Kuchny – Płoniawy oraz drogi powiatowej nr 3237W Lipa – Karwacz  Rozbudowa ulicy Rolniczej w Przasnyszu – ponad 2,8 miliona złotych Te inwestycje znacznie poprawią bezpieczeństwo w mieście i powiecie! …

Kontynuuj czytanie

Ku czci zmarłemu

Na grobie śp. ppor. Pawła Krajewskiego – oficera BOR, który zginął pod Smoleńskiem chroniąc Parę Prezydencką – złożyłem dziś wiązankę kwiatów w imieniu Ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka. W delegacji wzięli też udział Policjanci KPP w Przasnyszu z Komendantem insp. Tomaszem Łysiakiem. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę i oddaliśmy cześć zmarłemu.

Kontynuuj czytanie

Rozpoczynamy program BEZPIECZNA+

Otwarcie sali do praktycznego uczenia jak unikać zagrożeń w domu. Straż Pożarna w Ciechanowie za pieniądze od Wojewody i rządu przygotowała taką wspaniałą salę do ćwiczeń.

Senator gościł w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie

27 października br. Senator Jan Maria Jackowski odwiedził Delegaturę UW w Ciechanowie. Podczas naszych wspólnych rozmów poruszyliśmy tematy najbardziej aktualne dotyczące naszego regionu.

10. rocznica nadania Gimnazjum w Radzanowie imienia Jana Pawła II

21 października br. wizytowałem w Radzanowie, w którym miejskie gimnazjum świętowało dziesiątą rocznicę nadania szkole imienia pierwszego papieża Polaka – świętego Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, której przewodniczył bp. Mirosław Milewski.

Kontynuuj czytanie

Dzień Edukacji Narodowej w Ciechanowie

20 października w opinogórskiej Oranżerii na terenie Muzeum Romantyzmu po raz kolejny odbyła się doroczna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło liczne grono zaproszonych gości.

Kontynuuj czytanie

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w PWSZ w Mławie

Na uroczystą inaugurację roku akademickiego w PWSZ w Mławie przybyli znakomici goście. Wśród nich był Ambasador Korei Płd, senator Jan Jackowski, poseł Anna Cicholska oraz prezes LG Electronics, który ściśle współpracuje z uczelnią. Przy okazji tej wspaniałej uroczystości i wspólnych rozmów zaprosiłem prezesa LG do inwestowania w Przasnyszu oraz zapoznałem ze starostą przasnyskim.

Spotkanie z członkami PiS w Chorzelach

Senator Jan Maria Jackowski cyklicznie uczestniczy w spotkaniach ze strukturami PiS w swoim okręgu wyborczym. Tak też było w czwartek 13 października, gdzie senator uczestniczył w roboczym spotkaniu z członkami i sympatykami PiS w Chorzelach.

Kontynuuj czytanie

Święto Edukacji Narodowej w Przasnyszu

W LO im. KEN w Przasnyszu, w placówce z którą duchowo i emocjonalnie nadal jestem związany składałem najserdeczniejsze życzenia jej pracownikom i nauczycielom z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.

Kontynuuj czytanie

70. rocznica rozbicia więzienia w Pułtusku

W niedzielę, 9 października uczestniczyłem w uroczystościach 70. Rocznicy rozbicia więzienia UB w Pułtusku. To właśnie tu w 1946 roku odbyła się brawurowa akcja odbicia żołnierzy podziemia z więzienia, połączona z częściowym opanowaniem tego powiatowego miasta. Warto wspomnieć, że była to jedna z ostatnich tak spektakularnych akcji w której z sukcesem uwolniono ponad 70 więźniów …

Kontynuuj czytanie