Styczeń 2017 archive

Pan Franciszek Eliasiak w dniu 100. urodzin odśpiewał „Legiony” – wzruszająca chwila!

W imieniu Pani Premier Beaty Szydło oraz Wojewody Mazowieckiego życzyłem Panu Franciszkowi zdrowia i dziękowałem za wspaniały przykład życia, który jest inspiracją dla jego dzieci, wnuków i prawnuków, a także dla wielu innych osób.

Kontynuuj czytanie

Znakomici artyści na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości (Przasnysz)

W sobotni wieczór, 28 stycznia w budynku Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbył się Koncert „Inaugurujący Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości” przez Polskę. Został on zorganizowany przez Społeczny Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Urząd Miasta Przasnysza.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie administracji architektoniczno-budowlanej północnego Mazowsza

W dniu dzisiejszym w ciechanowskiej Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyło się robocze spotkanie administracji architektoniczno-budowlanej (AAB) północnego Mazowsza. Naradę otworzył kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski.

Kontynuuj czytanie

Uroczystości 154 Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego w Ciechanowie

W poniedziałek, 23 stycznia uczestniczyłem w uroczystości poświęconej pamięci bohaterom Powstania Styczniowego z 1863 roku. Na skwerze, pod pomnikiem Tomasza Kolbego – dowódcy powstańczego, który oddał swoje życie w bitwie pod Rydzewem, złożyłem kwiaty, tym samym oddając mu pokłon i hołd.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie Noworoczne Mazowieckiej Izby Gospodarczej

22 stycznia br. uczestniczyłem w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Mazowiecką Izbę Gospodarczą w Ciechanowie. Spotkanie odbyło się w miejscowym w hotelu Korona, w gronie członków i przyjaciół Izby. Całokształt spotkania uświetnił występ kabaretu uczniów kl. I z Gimnazjum nr 3.

154. Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego w Przasnyszu

W niedzielę, 21 stycznia uczestniczyłem w uroczystościach rocznicowych wybuchu Powstania Styczniowego zorganizowanych przez GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

Kontynuuj czytanie

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej przy płońskim Gimnazjum

W piątek, 20 stycznia miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystości oficjalnego otwarcia nowej sali gimnastycznej przy płońskim Gimnazjum nr 2. Inwestycję prowadził UM w Płońsku przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu w kwocie ponad 800 tys. złotych. Całkowita wartość inwestycji opiewała na kwotę 3 mln zł.

Kontynuuj czytanie

Zaproszenie na Koncert Inaugurujący Obchody 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zapraszam na Koncert i wspomnienie o Ignacym Paderewskim. 28 stycznia 2017 roku o godzinie 16:30 w Miejskim Domu Kultury.

Kontynuuj czytanie

17 stycznia w Ciechanowie oddaliśmy hołd zamordowanym przez Niemców Polakom

17 stycznia 2017 roku pod tablicą, upamiętniającą zamordowanych przez wycofujących się Niemców – 98. Polaków, spotkali sie przedstawiciele władz województwa, powiatu, miasta oraz lokalnych organizacji by wspólnie oddać hołd poległym. Krzysztof Bieńkowski – jako przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego złożył wiązankę w miejscu, w którym dokonała się ta straszna zbrodnia.

Dzień Patrona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie (powiat ciechanowski) obchodził Dzień Patrona. W uroczystości wziął udział Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Placówka jest jedyną szkołą o profilu rolniczym w powiecie ciechanowskim.

Kontynuuj czytanie