Luty 2017 archive

Przasnyski Bieg „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych˝

W niedzielny poranek, 26 lutego w Przasnyszu uczestniczyłem w otwarciu imprezy ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jaką był Bieg Tropem Wilczym.  

Kontynuuj czytanie

Ciechanów: spotkanie dotyczące programu Rodzina 500+

W ciechanowskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej. Dotyczyło realizacji rządowego programu Rodzina 500+.

Kontynuuj czytanie

Torba medyczna dla strażaków OSP w Chorzelach

Zastępca Prezesa KRUS – Andrzej Kneć przekazał na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach profesjonalną torbę medyczną, która ma służyć ratowaniu życia poszkodowanym w wypadkach. Pierwsza pomoc medyczna udzielana przez strażaków, którzy są często pierwsi na miejscu zdarzenia może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Chorzel i okolic. Zastępca Prezesa KRUS przybył do Chorzel na …

Kontynuuj czytanie

Nowe mieszkania socjalne w Przasnyszu

15 lutego br. uczestniczyłem w oficjalnym i zarazem uroczystym zakończeniu budowy budynku socjalnego przy ul. Zawodzie 4, w Przasnyszu.

Kontynuuj czytanie

Nagrody Wojewody dla wyróżnionych w konkursie na kartkę świąteczną

W imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery miałem przyjemność wręczyć dyplomy i nagrody za wyróżnienie zdobyte w konkursie na kartkę świąteczną. Otrzymali je 15-letnia Zofia oraz 11-letni Patryk. Kartki wybrano spośród 108 prac nadesłanych przez wychowanków całodobowych placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Kontynuuj czytanie

Konferencja rolnicza w Przasnyszu

We wtorek, 14 lutego, uczestniczyłem w konferencji pod tytułem „Polskie gospodarstwa rolne i hodowlane – perspektywy rozwoju. Uprawa kukurydzy – od nasiona do kiszonki”, która odbyła się sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Kontynuuj czytanie

Roczne odprawy policji na terenie Mazowsza

Krzysztof Bieńkowski – kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego uczestniczył w rocznych odprawach Policji w Ciechanowie i Przasnyszu jakie prowadził I Zastępca Komendanta  Wojewódzkiego Policji z s. w Radomiu – insp. Marek Świszcz.

Kontynuuj czytanie

Nowe radiowozy dla ciechanowskiej Policji

Na drogi powiatu ciechanowskiego wyjechały dwa nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie oraz poświęcenie radiowozów odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz oraz Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Krzysztof Bieńkowski.  

Kontynuuj czytanie

Kurier Przasnyski o koncercie wspominającym Ignacego Paderewskiego

Kurier Przasnyski zrelacjonował przasnyski koncert wspominający postać wybitnego Polaka, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielki muzyk i polityk – Ignacy Paderewski był nieformalnym ambasadorem polskości w USA, a wielu historyków twierdzi, że skłonił prezydenta USA do postawienia warunku niepodległości Polski na arenie międzynarodowej. W setną rocznicę spotkania z prezydentem USA – przasnyski …

Kontynuuj czytanie

Inauguracja nowego wójta gminy Dzierzgowo (powiat mławski)

Uczestniczyłem dziś w inauguracji nowego wójta gminy Dzierzgowo (powiat mławski) Rafała Kucińskiego, który 29 stycznia br. wygrał wybory na wójta gminy.

Kontynuuj czytanie