Maj 2017 archive

Nagrodzeni laureaci szczebla powiatowego Konkursu Plastycznego

29 maja br. podczas XXIV sesji Rady V kadencji, w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie, miałem zaszczyt wręczyć nagrody laureatom szczebla powiatowego etapu regionalnego szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Kontynuuj czytanie

Pniewo (powiat pułtuski) – 10. Rocznica nadania Zespołowi Szkół imienia Żołnierzy Armii Krajowej

W dniu dzisiejszym uczestniczyłem w Mszy Św. polowej w intencji Anny i Stanisława Dąbkowskich, żołnierzy Armii Krajowej Placówki XIV Pniewo – obwód Rajski Ptak. Po mszy nastąpiło poświecenie tablicy pamiątkowej oraz Apel Poległych z salwą honorową.

Kontynuuj czytanie

Złote gody w gminie Lipowiec Kościelny

Uroczystość złotych godów w gminie Lipowiec Kościelny była okazją bym wraz z Wójtem podziękował parom małżeńskim za 50 lat ich wspólnego życia oraz wręczył medale od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tak piękny jubileusz trzeba celebrować, gdyż coraz mniej par którym udało się przetrwać próbę czasu lub doczekać tej rocznicy w pełnym zdrowiu.

Kontynuuj czytanie

40. rejonowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dziś dokonałem oficjalnego otwarcia 40. rejonowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizują ze sobą drużyny z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. Dziękowałem również komendom powiatowym Policji i Kuratorium Oświaty za organizację turnieju i nagrody dla zwycięzców. Słowa uznania skierowałem również do pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie za gościnne przyjęcie.

Dzień Strażaka 2017 w Żurominie

18 maja 2017 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka 2017, w której miałem zaszczyt uczestniczyć.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie Krzysztofa Bieńkowskiego z Jadwigą Paprocką – Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

16 maja 2017 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, Delegaturze w Ciechanowie odbyło się spotkanie kierownika delegatury, Krzysztofa Bieńkowskiego z panią Jadwigą Paprocką, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie

Jubileusz 120-lecia OSP Glinojeck oraz 100-lecia Orkiestry Dętej Glinojeck

Dziś miałem zaszczyt przemawiać na uroczystości obchodów powiatowych z okazji Dnia Strażaka 2017, połączonych z jubileuszem 120-lecia OSP Glinojeck oraz 100-le

Kontynuuj czytanie

Diecezjalne uroczystości z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich

W sobotę, 13 maja 2017 r. w Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Ciechanowie odbyły się diecezjalne uroczystości z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich. W tej pięknej uroczystości z udziałem biskupa płockiego Piotra Libery i biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego uczestniczyło ogrom wiernych. Po mszy odbył się koncert chóru „Cantate Domino” z Białorusi.

Krzysztof Bieńkowski na sesji Rady Gminy Ojrzeń o współpracy z rządem i Wojewodą

W piątek, 12 maja br. uczestniczyłem w XXVII sesji Rady Gminy Ojrzeń. Na wstępie moje wystąpienia przedstawiłem moją osobę oraz funkcje i zadania kierowanego przeze mnie Urzędu. W dalszej części omawiałem głównie współpracę między Rządem a Samorządem. Zaprosiłem również zgromadzonych Radnych z wójtem na czele do odwiedzania Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. Warto tu nadmienić …

Kontynuuj czytanie

4. Rocznica założenia NSZZ ” Solidarność ” w Przasnyszu

Wspólnie z małżonką uczestniczyłem w uroczystej Mszy Świętej, z okazji założenia w Przasnyszu NSZZ ”Solidarność”, odprawionej już po raz czwarty w kościele Farnym w Przasnyszu.

Kontynuuj czytanie