Archiwum miesięczne: Sierpień 2017

sie 30

Starostwo zbuduje oddzielnie lodowisko – zrywa kompromis ws wspólnej budowy basenu w Przasnyszu

Starosta Przasnyski, Zenon Szczepankowski (PSL) wycofał się ze wspólnej inwestycji budowy basenu z lodowiskiem. To bardzo smutna wiadomość, bo może pogorszyć szanse na budowę i utrzymanie obiektu. Przasnyszu od dziesięcioleci czeka na basen, ale jak widać ważniejsze jest postawienie na swoim. Kompromis w tej sprawie był osiągnąć bardzo trudno, ale wstępnie się udało. Starostwo uznało, …

Kontynuuj czytanie »

sie 30

Integracja z niepełnosprawnymi

festyn integracyjny

Integrujemy się dziś z osobami niepełnosprawni z powiatu ciechanowskiego. PCPR zorganizowało festyn gdzie wspólnie się bawimy słuchając muzyki, śpiewając i tańcząc. „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina.” Wspaniała inicjatywa, która łączy i uwrażliwia. Wszyscy powinniśmy dbać o prawa i dobre samopoczucie osób chorych, bo są naszymi braćmi.

sie 27

Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej – Przasnysz

21106753_1672936502740795_2056326674914447353_n

W dniu dzisiejszym, uczestniczyłem na Dożynkach Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej, które odbyły się na terenie lotniska w Sierakowie k. Przasnysza.

Kontynuuj czytanie »

sie 20

Przasnyska Strefa Aktywności Gospodarczej się zapełnia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 sierpnia na terenie Przasnyskiej  Strefy Aktywności Gospodarczej  w Sierakowie odbyła się konferencja prasowa senatora RP Jana Marii Jackowskiego i kierownika delegatury UW Krzysztofa Bieńkowskiego. Tematem konferencji była informacja o kolejnych inwestorach. którzy zlokalizowali swoje firmy na terenie strefy.

Kontynuuj czytanie »

sie 20

Uczestniczyłem w 50-leciu utworzenia parafii w Rostkowie

nor

20 sierpnia w miejscowości Rostkowo odbyła się uroczystość 50–lecia erygowania parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, Msza św. odpustowa ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, oraz inauguracja obchodów 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. Potrójnej uroczystości przewodniczył ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, natomiast Eucharystię koncelebrowali biskup płocki Piotr Libera, biskup …

Kontynuuj czytanie »

sie 20

Setne urodziny Bronisławy Chmielińskiej

cof

W imieniu Premier Beaty Szydło miałem przyjemność złożyć gratulacje i życzenia oraz wręczyć kwiaty pani Bronisławie Chmielińskiej z gminy Ciechanów, która ukończyła 100 lat.

Kontynuuj czytanie »

sie 20

O bezpieczeństwie w ciechanowskim DPS

sdr

Mazowiecki Urząd Wojewódzki sprawuje nadzór nad Domami Pomocy Społecznej. W ramach tego nadzoru wraz z Państwową Strażą Pożarną z Ciechanowa zorganizowaliśmy dla pracowników i pensjonariuszy akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, w ramach której odbyła się piknik edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

Kontynuuj czytanie »

sie 18

Analizujemy szanse i zagrożenia dla rolnictwa na Północno-Zachodnim Mazowszu

grupa robocza

Jako przewodniczący miałem zaszczyt poprowadzić spotkanie roboczej grupy ds. analizy szans i zagrożeń rozwoju rolnictwa i terenów wiejskich na terenie ciechanowskiej delegatury.

Kontynuuj czytanie »

sie 15

K. Bieńkowski na dożynkach gminy Joniec i obchodach rocznicowych „Bitwy nad Wkrą”

20883795_10212575436373478_1519951308_o

Na zaproszenie władz gminy Joniec w uroczystościach dożynkowych oraz upamiętniających „Bitwę nad Wkrą” uczestniczył Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie »

sie 15

Przasnyskie obchodach Święta Wojska Polskiego

SONY DSC

Tuż przed południem, 15 sierpnia, wspólnie z mieszkańcami Przasnysza i okolic oraz żołnierzami z 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym w Przasnyszu, uczestniczyłem w przasnyskich obchodach Święta Wojska Polskiego.

Kontynuuj czytanie »

Starsze posty «