Listopad 2017 archive

Szkoła techniczna w Ciechanowie – dzień patrona

Technik budownictwa, technik organizacji reklamy bądź krawiec lub elektromechanik pojazdów samochodowych – to przykłady zawodów, w których mogą kształcić się uczniowie w Ciechanowie w Zespole Szkół Technicznych. W uroczystości z okazji dnia patrona udział wziął Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW.

Kontynuuj czytanie

Stypendia w Ciechanowie

Uczestniczyłem w uroczystościach wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, które odbyło się w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a …

Kontynuuj czytanie

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uzdolnionych uczniów

Miałem zaszczyt wręczać Akty przyznania stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom terenu ostrołęckiego. Tegoroczne uroczystości odbyły się w Zespole Szkól Powiatowych w Przasnyszu.

Kontynuuj czytanie

Złote Gody w gminie Gzy (powiat pułtuski)

Jubileusz Złote Gody obchodziły dziś małżeństwa z terenu gminie Gzy w powiecie pułtuskim. Na ręce każdego małżeństwa złożyłem Medal od Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Złożyłem również gratulacje pięknego jubileuszu i wytrwałości, gdyż doceniamy trwałość małżeństw i siłę rodziny.

Jubileusz „złotych godów” w gminie Dzierzgowo

Jubileusz „złotych godów” obchodziły dziś małżeństwa w gminie Dzierzgowo. Miałem przyjemność uczestniczyć w świętowaniu tego półwiecza wspólnego pożycia małżeńskiego.

Kontynuuj czytanie

O bezpieczeństwie z najmłodszymi w Kraszewie

W dniu 24 listopada 2017 roku uczestniczyłem w spotkaniu z uczniami najmłodszych klas (I-III) w Szkole Podstawowej im. Wacława Kozińskiego w Kraszewie, które było poświęcone propagowaniu bezpieczeństwa w życiu codziennym. Spotkanie to odbyło pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo – przez cały rok szkolny”.

Kontynuuj czytanie

#Dobre2Lata – podsumowanie działań rządu na Mazowszu

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podczas konferencji prasowej z Wicewojewodami: Sylwesterem Dąbrowskim i Arturem Standowiczem oraz przedstawicielami służb i inspekcji podsumował dwa lata działań rządu w województwie mazowieckim.

Kontynuuj czytanie

K. Bieńkowski w Karniewie odsłonił odnowione nagrobki wojskowych bohaterów

12 listopada 2017 r., na cmentarzu parafialnym w Karniewie odbyło się oficjalne odsłonięcie i poświęcenia wyremontowanych za pieniądze Wojewody Mazowieckiego, nagrobków trzech żołnierzy Armii Krajowej. W uroczystości oprócz Krzysztofa Bieńkowskiego brał udział Minister Henryk Kowalczyk oraz Marcin Grabowski, szef ostrołęckiej delegatury MUW.

Kontynuuj czytanie

Żuromin: 99. rocznica Odzyskania Niepodległości Polski

11 Listopada, uczestniczyłem w uroczystościach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Antoniego z Padwy..

Kontynuuj czytanie

Płońsk: 99. rocznica Odzyskania Niepodległości Polski

W imieniu Wojewody złożyłem wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.