Grudzień 2017 archive

O współpracy Wojewody i samorządów na sesjach gmin w powiecie pułtuskim

28 grudnia 2017 r. odbyły się sesje rady gminnych w Obrytem, Zatorach i Winnicy w powiecie pułtuskim. W związku z kończącym się rokiem sesje zostały zwołane dla podsumowania pracy radnych, wysłuchania rocznych sprawozdań z działalności międzysesyjnej wójtów gmin. Ustalono założenia gospodarki finansowej na nowy 2018 rok. W imieniu Wojewody Mazowieckiego w posiedzeniach uczestniczył Krzysztof Bieńkowski, …

Kontynuuj czytanie

Uroczysta sesja z okazji 590-lecia nadania Przasnyszowi praw miejskich

W czwartek, 21 grudnia miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystej sesji Rady Miasta Przasnysza na której zakończono obchody 590. rocznicy nadania praw miejskich.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie wigilijne w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Ciechanowie

      21 grudnia b.r. w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Ciechanowie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli strażacy, pracownicy cywilni oraz  liczni goście. Wśród zaproszonych gości obecny był Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie – Krzysztof Bieńkowski.

Kontynuuj czytanie

Droga ekspresowa S7 – podpisanie umów na nowe odcinki

Napierki–Mława–Strzegowo – to nowe odcinki drogi ekspresowej S7. W obecności Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka podpisano w Mławie umowy z wykonawcami na dwa odcinki drogi. W uroczystości udział wziął Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie wigilijne w Krzynowłodze Małej

W środę, 20 grudnia, miałem zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym, które zorganizował dla społeczności gminnej wójt Jerzy Humięcki. Licznie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele szkół, instytucji publicznych, duchowni, przyjaciele gminy. Całej uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera wzmocniona występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

VIII Mazowieckie Wigilijne Spotkanie Muzealników w Opinogórze Górnej

W Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się wigilia Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Wręczono także Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP Krzysztofowi Wittowi.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie opłatkowe w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ciechanowie

W dniu 18 grudnia 2017 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym odbyło się spotkanie opłatkowe żołnierzy i pracowników resortu Obrony Narodowej oraz przedstawicieli służb mundurowych, władz samorządowych i oświaty.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie opłatkowe w Czernicach Borowych.

Spotkałem się z pracownikami urzędu gminy, przedstawicielami OSP i stowarzyszeń z terenu gminy. Zgromadzonym złożyłem życzenia świąteczne i noworoczne.

75. rocznica egzekucji przywódców przasnyskiego obwodu ZWZ-AK

W Przasnyszu odbyła się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę egzekucji przywódców przasnyskiego obwodu Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości w Ciechanowie

W niedzielę, 17 grudnia uczestniczyłem w spotkaniu opłatkowym partii Prawo i Sprawiedliwość. Obecni byli również poseł Anna Cicholska i senator J.M. Jackowski, oraz wiceprezydent Anna Żebrowska z licznym gronem radnych miejskich.

Kontynuuj czytanie