Archiwum miesięczne: Styczeń 2018

sty 24

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku w Ciechanowie i Przasnyszu

DSC00303

22 stycznia w Ciechanowie na skwerze im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej  u stóp obelisku upamiętniającego dowódcę  Postania Styczniowego z 1863 roku Tomasza Kolbe odbyły się rocznicowe uroczystości. Wśród przybyłych na uroczystości obecny był kierownik delegatury ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski.

Kontynuuj czytanie »

sty 19

Wizyta Premiera Morawieckiego w Ostrołęce

DSC00273

19 stycznia 2018 przebywał z wizytą w Ostrołęce Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Głównym punktem pobytu premiera była wizyta w Dziennym Domu Pobytu Seniora działającym przy parafii Świętego Antoniego. Następnie premier rządu wziął udział w spotkaniu z władzami państwowymi i samorządowymi w siedzibie Urzędu Miasta. W spotkaniu jako przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – …

Kontynuuj czytanie »

sty 17

Rocznica zbrodni niemieckiej w Ciechanowie.

cof

17 stycznia 2017 r. przed ciechanowskim ratuszem zebrali się kombatanci, przedstawiciele władz województwa, samorządów, wojska i służb mundurowych, szkół i innych organizacji, by uczcić pamięć ofiar niemieckich okupantów. W nocy z 16 na 17 stycznia 1945 roku niemieccy żołnierze zamordowali 98. Polaków. Kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary złożył w imieniu Wojewody Mazowieckiego – Krzysztof Bieńkowski, …

Kontynuuj czytanie »

sty 15

Mazowiecka Izba Gospodarcza na spotkaniu noworocznym

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12 stycznia w Ciechanowie odbyło się spotkanie członków Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Podsumowano gospodarczo rok 2017 oraz mówiono o szansach i zagrożeniach dla małych i średnich przedsiębiorców jakie mogą pojawić się w 2018 roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kontynuuj czytanie »

sty 15

Akcja ,,Noworoczna pomoc sąsiedzka” Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich Ojrzeń

cof

13 stycznia 2018 w świetlicy w Żochach (gmina Ojrzeń) Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Ojrzeń zorganizowało spotkanie pod nazwą ,,Noworoczna Pomoc Sąsiedzka”. Tradycyjnie gościem spotkania był Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. W czasie spotkania stowarzyszenie przekazało paczki świąteczne dla dzieci z terenu gminy, a wszyscy przybyli razem kolędowali.

Kontynuuj czytanie »

sty 12

Konferencja Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka – podpisanie umowy z wykonawcami trasy S7.

IMG_20180112_114223

Dziś w Płońsku  uczestniczyłem w konferencji Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w czasie  której  podpisano  umowy  z  wykonawcami trasy  S7. 

Kontynuuj czytanie »

sty 12

Akcja ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w Sońsku

cof

11 stycznia 2018r w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem MSWiA odbył się pokaz bezpiecznych technik ratowania na lodzie. Tym razem spotkanie było skierowane do szczepu harcerzy SILVA z gminy Sońsk.

Kontynuuj czytanie »

sty 11

Spotkanie opłatkowe Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie

sdr

11 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzegnowie odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Na zaproszenie Prezes Koła Władysławy Smolińskiej na świąteczne spotkanie przybył Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Kontynuuj czytanie »

sty 11

Debata ,,Narkotyki,dopalacze – nie tędy droga!” w Przasnyszu

9 stycznia 2018 roku w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu odbyła się konferencja zorganizowana w ramach rządowego programu „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Program ma na celu uświadamianie młodzieży szkolnej o szkodliwości narkotyków i dopalaczy. W debacie uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie »

sty 03 2018

Oddanie drogi i strażnicy OSP w gminie Jednorożec

straznica

29 grudnia 2017 roku władze samorządowe gminy Przasnysz i gminy Jednorożec, a także powiatu przasnyskiego oddały do użytku drogę powiatową Jednorożec–Lipa. W uroczystościach wziął udział Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Zenon Szczepankowski, Starosta Przasnyski, Wójt gminy Jednorożec Krzysztof Stancel, radni powiatu przasnyskiego i gminy Jednorożec, zaproszeni goście, a także przedstawiciele społeczności lokalnej.

Kontynuuj czytanie »