Styczeń 2018 archive

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku w Ciechanowie i Przasnyszu

22 stycznia w Ciechanowie na skwerze im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej  u stóp obelisku upamiętniającego dowódcę  Postania Styczniowego z 1863 roku Tomasza Kolbe odbyły się rocznicowe uroczystości. Wśród przybyłych na uroczystości obecny był kierownik delegatury ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Bieńkowski.

Kontynuuj czytanie

Wizyta Premiera Morawieckiego w Ostrołęce

19 stycznia 2018 przebywał z wizytą w Ostrołęce Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Głównym punktem pobytu premiera była wizyta w Dziennym Domu Pobytu Seniora działającym przy parafii Świętego Antoniego. Następnie premier rządu wziął udział w spotkaniu z władzami państwowymi i samorządowymi w siedzibie Urzędu Miasta. W spotkaniu jako przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – …

Kontynuuj czytanie

Rocznica zbrodni niemieckiej w Ciechanowie.

17 stycznia 2017 r. przed ciechanowskim ratuszem zebrali się kombatanci, przedstawiciele władz województwa, samorządów, wojska i służb mundurowych, szkół i innych organizacji, by uczcić pamięć ofiar niemieckich okupantów. W nocy z 16 na 17 stycznia 1945 roku niemieccy żołnierze zamordowali 98. Polaków. Kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary złożył w imieniu Wojewody Mazowieckiego – Krzysztof Bieńkowski, …

Kontynuuj czytanie

Mazowiecka Izba Gospodarcza na spotkaniu noworocznym

12 stycznia w Ciechanowie odbyło się spotkanie członków Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Podsumowano gospodarczo rok 2017 oraz mówiono o szansach i zagrożeniach dla małych i średnich przedsiębiorców jakie mogą pojawić się w 2018 roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kontynuuj czytanie

Akcja ,,Noworoczna pomoc sąsiedzka” Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich Ojrzeń

13 stycznia 2018 w świetlicy w Żochach (gmina Ojrzeń) Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Ojrzeń zorganizowało spotkanie pod nazwą ,,Noworoczna Pomoc Sąsiedzka”. Tradycyjnie gościem spotkania był Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. W czasie spotkania stowarzyszenie przekazało paczki świąteczne dla dzieci z terenu gminy, a wszyscy przybyli razem kolędowali.

Kontynuuj czytanie

Konferencja Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka – podpisanie umowy z wykonawcami trasy S7.

Dziś w Płońsku  uczestniczyłem w konferencji Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w czasie  której  podpisano  umowy  z  wykonawcami trasy  S7. 

Kontynuuj czytanie

Akcja ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w Sońsku

11 stycznia 2018r w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem MSWiA odbył się pokaz bezpiecznych technik ratowania na lodzie. Tym razem spotkanie było skierowane do szczepu harcerzy SILVA z gminy Sońsk.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie opłatkowe Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie

11 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzegnowie odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Na zaproszenie Prezes Koła Władysławy Smolińskiej na świąteczne spotkanie przybył Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Kontynuuj czytanie

Debata ,,Narkotyki,dopalacze – nie tędy droga!” w Przasnyszu

9 stycznia 2018 roku w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu odbyła się konferencja zorganizowana w ramach rządowego programu „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Program ma na celu uświadamianie młodzieży szkolnej o szkodliwości narkotyków i dopalaczy. W debacie uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie

Oddanie drogi i strażnicy OSP w gminie Jednorożec

29 grudnia 2017 roku władze samorządowe gminy Przasnysz i gminy Jednorożec, a także powiatu przasnyskiego oddały do użytku drogę powiatową Jednorożec–Lipa. W uroczystościach wziął udział Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Zenon Szczepankowski, Starosta Przasnyski, Wójt gminy Jednorożec Krzysztof Stancel, radni powiatu przasnyskiego i gminy Jednorożec, zaproszeni goście, a także przedstawiciele społeczności lokalnej.

Kontynuuj czytanie