Sierpień 2018 archive

Powiatowo-Gminne Dożynki 2018 w Bogatem

Dnia 26 sierpnia w Bogatem w powiecie przasnyskim odbyły się Powiatowo – Gminne Dożynki 2018. W uroczystości wziął udział Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie

Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie

We wtorek, 21 sierpnia w holu głównym Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie uroczyście otwarto wystawę IPN pn. „Ojcowie Niepodległości”. Ekspozycja prezentowana jest w każdej z delegatur urzędu wojewódzkiego w ramach mazowieckich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do 5 października.

Kontynuuj czytanie

Święto Wojska Polskiego w Przasnyszu

15 sierpnia 2018 roku odbyły się w Przasnyszu obchody Święta Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie

Msza święta w Rostkowie – w 450 rocznicę śmierci Św. St. Kostki

W niedzielę 19 sierpnia w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie  koło Przasnysza odbyła się uroczystość religijna z okazji 450.rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. Centralnym punktem rocznicowych obchodów  była uroczysta Eucharystia.

Kontynuuj czytanie

Klasztor „Mateczek” ze wsparciem ministerstwa

Tworzymy mural Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

Wsparłem organizację „Kostkowiady” – spotkania młodzieży

Jestem za tym by promować wyższe wartości wśród młodzieży dlatego wsparłem i będę wspierał „Kostkowiadę”, spotkanie młodzieży modlącej się za wstawiennictwem Św. Stanisława Kostki. Zapraszamy młodych duchem z całej Polski w dniach 14-16 września 2018 r. do Przasnysza!

Kontynuuj czytanie

Jubileusz stulecia Pani Zofii Palmowskiej z powiatu płońskiego

Dnia 5 sierpnia jubileusz 100 rocznicy urodzin obchodziła Pani Zofia Palmowska ze wsi Wępiły w gminie Raciąż. Na uroczystość  z  tej  okazji  przybył  Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Kontynuuj czytanie

Obradował Przasnyski Społeczny Komitet Obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

1 sierpnia 2018 roku w Sali Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu obradował Przasnyski Społeczny Komitet Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wielu instytucji i stowarzyszeń lokalnych pragnący włączyć swoje inicjatywy do programu  obchodów 100-lecia Niepodległości. Licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania oddali o godzinie 17:00 hołd Powstańcom Warszawskim. Przy włączonych syrenach uczestnicy …

Kontynuuj czytanie

74. rocznica zamordowania żołnierzy AK w Gutkowie

5 sierpnia 2018 roku odbyło się w Łopacinie święto upamiętniające zamordowanie żołnierzy Armii Krajowej w Gutkowie. Uroczystości z inicjatywy rodzin żołnierzy zorganizował Krzysztof Bieńkowski kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele rządu Sekretarz Stanu w KPRM Maciej Wąsik oraz wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Kontynuuj czytanie