Droga ekspresowa S7 – podpisanie umów na nowe odcinki

1-47988_gNapierki–Mława–Strzegowo – to nowe odcinki drogi ekspresowej S7. W obecności Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka podpisano w Mławie umowy z wykonawcami na dwa odcinki drogi. W uroczystości udział wziął Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Uczestnikiem uroczystego podpisania umów w w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Mławie był również p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga i Mirosław Nicewicz, Dyrektor Oddziału GDDKiA w Olsztynie.

Realizacja strategii zrównoważonego rozwoju i inwestowanie w rozwój mniejszych ośrodków – to cele, o których przypomniał Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. W trakcie uroczystości podpisania umów. Łączna długość odcinków, na które podpisano umowy, to 35,5 km (14 i 21,5). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA, który odpowiada za odcinki mazowieckie. Trasa S7 połączy Gdańsk i Rabkę-Zdrój, będąc w ciągu arterii europejskiej E28.

Minister Andrzej Adamczyk: – Stawiamy na połączenia północ-południe. Droga ekspresowa S7 połączy porty w Trójmieście i Elblągu z południem naszego kraju i naszej części Europy.

Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW, podziękował w imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery przedstawicielom administracji rządowej i pracownikom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak również władzom samorządowym i inwestorom za starania, których dołożono, aby sfinalizować tę ważną dla mieszkańców województwa inwestycję drogową − projekt jest nie tylko istotnym elementem planu poprawy wojewódzkiej infrastruktury drogowej, lecz także służy usprawnieniu krajowego tranzytu towarów.

Wykonawcą obydwu odcinków Napierki–Mława i Mława–Strzegowo są konsorcja firm. Odcinek pierwszy będzie zrealizowany za kwotę 294,7 mln zł. Drugi odcinek – za kwotę 446,1 mln zł. Budowę 71 km drogi S7 na Mazowszu podzielono na cztery odcinki. Zawarcie umów na odcinki Strzegowo–Pieńki i Pieńki–Płońsk przewidziano na początek 2018 r. Inwestycja będzie współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.