Na otwarciu Orlika w Przasnyszu

Nareszcie! Tak o nowych boiskach w naszym mieście, mówią mieszkańcy Przasnysza. Od kilku dni w naszym mieście możemy oglądać zbudowany przez powiat kompleks Orlik – flagowy projekt obecnego rządu, który otwarto 29.12.2009 r.

Kompleks składa się z dwóch boisk: pierwsze z nich, piłkarskie, o wymiarach 30m x 62 m i polu gry 26 m x 56 m, zostało pokryte trawą syntetyczną; drugie zaś to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1 m x 32,1 m i polu gry 15,1 m x 28,1 m, pokryte nawierzchnią poliuretanową. Ponadto w skład Orlika wchodzi zaplecze szatniowo – administracyjne, pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego oraz magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego znajdujące się w budynku szkoły i hali sportowej. Ale to nie wszystko. Przasnysz doczekał się boisk ze sztucznym oświetleniem! Dzięki temu gry i mecze nie będą musiały kończyć się wraz z zapadnięciem zmroku.

Cały kompleks powstał na gruntach należących do Powiatu Przasnyskiego. Koszt jego budowy wyniósł 1.121.000 zł, z czego 333 tys. pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, kolejne 333 tys. od Samorządu Województwa Mazowieckiego, a pozostałe 455 tys. przeznaczył na ten cel powiat.

Budowa Orlika trwała przeszło cztery miesiące, ale widząc efekty, warto było czekać. Za zrealizowanie projektu odpowiedzialne było konsorcjum 3 firm: Zakład Usługowy Zygmunt Antoni Guzik z Ciechanowa, Moris Sport Sp. Z. o. o z W-wy; WRI – Projekt Wrotny Igor z Ciechanowa.

We wtorkowe popołudnie nie mogło zabraknąć tradycyjnego przecięcia szarfy. Nożyczki w swoich rękach trzymali: Aleksander Sopliński – poseł na Sejm RP; Wiesława Krawczyk – radna sejmiku województwa; Dariusz Piątek – wicewojewoda mazowiecki; Waldemar Trochimiuk – burmistrz Przasnysza, Grażyna Wróblewska – wójt gminy Przasnysz; Krzysztof Bieńkowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Ryszard Juklaniuk – Dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego; Janusz Osiadacz – radny powiatu, Tomasz Osowski – wicestarosta i Zenon Szczepankowski – starosta powiatu.

W uroczystości uczestniczył również ks. kan. Franciszek Różański – proboszcz przasnyskiej fary, który poświęcił oba boiska, nie skrywając przy tym swojego zainteresowania zarówno sportem, jak i jakością wykonania obiektu.


Starosta Szczepankowski
wykonuje rzut karny.
W bramce wójt gminy
Grażyna Wróblewska.

Na koniec, nie zabrakło chwili wytchnienia od samorządowych konwenansów. Jak to się stało? Otóż w bramce stanęła wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, a rzut karny wykonał starosta Zenon Szczepankowski, który zdobył pierwszą bramkę. Następnie na bramce stanął młody bramkarz MKS-u Przasnysz, a przybyli goście zorganizowali pierwszą serię rzutów karnych na przasnyskim Orliku.

Oby Orlik przysłużył się do wychowania w naszym mieście nowych talentów. A może dzięki nowej bazie w Przasnyszu znajdziemy polskiego Messiego?

źródło: eprzasnysz.pl