Marek Jurek i Marian Piłka w Przasnyszu

W poniedziałek w Miejskim Domu Kultury na spotkanie z mieszkańcami przyjechali Marek Jurek, były Marszałek Sejmu RP, a obecnie prezes Prawicy RP oraz Marian Piłka, wiceprezes Prawicy RP. Rozmawiano na temat wartości chrześcijańskich w Polsce i Europie oraz o obecnej sytuacji politycznej.

O godzinie 18.00 przedstawiciele władz Prawicy Rzeczypospolitej uczestniczyli w Mszy Św. oraz modlitwie za ojczyznę w kościele farnym. Następnie o godzinie 19.00 rozpoczęło się w Miejskim Domu Kultury spotkanie z mieszkańcami.

Gości przywitał inicjator spotkania Krzysztof Bieńkowski, który przedstawił życiorys i dokonania byłego Marszałka Sejmu. Po wstępie głos zabrał sam Marek Jurek, który pierwszy raz gościł w naszym mieście. Wspomniał, że z sąsiedniego powiatu ostrołęckiego pochodzi jego mama i przez to nasze strony są mu bliskie.

Marek Jurek zreferował obecną sytuację w Polsce i Europie. Opisał również postępującą w Polsce zapaść demograficzną. – To właśnie z inicjatywy Prawicy RP wprowadzono, wbrew ówczesnym ministrom rządów PiS – Zycie Gilowskiej oraz Joannie Kluzik-Rostkowskiej, dużą ulgę na dzieci (blisko 1200 zł / rok). Potrzeba jednak kolejnych działań, które ułatwiałyby podjęcie decyzji o urodzeniu dziecka. Potrzeba tym systemem objąć również rodziny rolników.

Marek Jurek nawiązał również do obecnych wzajemnych złośliwości między PiS, a PO, które przykrywają najważniejsze sprawy w Polsce. Poza tym skrytykował system finansowania partii, który robi z nich konglomeraty pracujące tylko na swoich liderów.

Na sali było około 80 osób.

Pytania z sali dotyczyły zjednoczenia prawicy. W odpowiedzi na nie liderzy Prawicy RP opowiedzieli o faktach z czasów rządów PiS takich jak – namawianie przez lidera PiS, aby nie głosować za ochroną życia, wprowadzenie Traktatu Lizbońskiego, który zmniejszył siłę Polski w Europie czy wprowadzenie dyscypliny przez Jarosława Kaczyńskiego w sprawie głosowania przeciw wolnym od pracy niedzielom (w handlu).

Na zakończenie spotkania można było kupić książkę Marka Jurka „Dysydent w państwie POPIS”.

Marek Jurek podziękował za liczne przybycie i miłe słowa, a następnie wpisywał dedykacje do zakupionych książek. Zaproszono również chętne osoby do wstąpienia w szeregi Prawicy RP.