Czernice Borowe – spektakl szkolny w Roku Jubileuszu Odzyskania Niepodległości

27797409_1844206155613828_9162443477255075845_o13 lutego br. w szkole Podstawowej w Czernicach Borowych, w cyklu spotkań w Kawiarence Literackiej, uczniowie najmłodszych klas wykonali piękny, patriotyczny program artystyczny pod tytułem : ,,Piękna nasza Polska cała – z Pyzą po polskich dróżkach”. Przedstawienie to odbyło się  w ramach lokalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W spotkaniu z dziećmi udział wziął Kierownik Delegatury ciechanowskiej MUW – Krzysztof Bieńkowski.

       Przemawiając pogratulował on wychowawcom i dzieciom stworzenia tak atrakcyjnego w swej formie przedstawienia, które wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Dziękując w imieniu Wojewody Mazowieckiego za zaproszenie do odwiedzenia szkoły, podziękował jednocześnie wszystkim za pielęgnowanie w gminie Czernice Borowe szlachetnych tradycji ludowej kultury, która narodziła się na wsi mazowieckiej.

          Na program artystyczny przygotowany przez dzieci złożyły się tańce, skecze i przedstawienie poświęcone ulubionej bohaterce dzieci – Pyzie, która przemierza polskie szlaki i odwiedza różne zakątki Ojczyzny. Pyza poznając rodzime tradycje i obyczaje przybliża najmłodszym piękno przyrody i  historię własnego kraju, ucząc jednocześnie szacunku dla własnej tradycji i czerpania radości  z odkrywania staropolskich, często dawno już zapomnianych obyczajów.

        Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy gminy, Wójt Gminy czernice Borowe – Wojciech Brzeziński, rodzice i bliscy młodych aktorów, jak również miejscowi radni, nauczyciele i pedagodzy.