Mój wywiad dla Kuriera Przasnyskiego (maj 2013)

wywiadbienkowski

-Jak Pan widzi emocje polityczne wśród przasnyszan,to co Pan myśli. Gdyby dzisiaj oceniać nasze poglądy na podstawie statystyk wyborczych do Sejmu, to jesteśmy bardziej konserwatywnym społeczeństwem, czy się mylę?

-Cenimy niskie podatki, wartości rodzinne, chrześcijańskie i patriotyczne. Nie lubimy gdy państwo i jego urzędnicy wchodzą zbyt mocno w nasze sprawy. Wydaje mi się, że większość Polaków to konserwatyści…. Ale wielu z nich nie chodzi na wybory ponieważ do tej pory nie mieli dobrych opcji do wyboru w czasie głosowań. Nie każdy prawicowiec i konserwatysta chce głosować na partię – sektę, której szef zawsze chce kogoś wyrzucać z partii.

-Ma Pan jakieś plany co do przyszłych wyborów samorządowych, jeżeli tak to proszę powiedzieć jakie?

-Stworzyliśmy lokalny komitet Forum Samorządowe, którego dobry wynik w 2010 r. pozwolił nam współdecydować o powiecie. Mimo, że wtedy byliśmy nowym komitetem to uzyskaliśmy takie samo poparcie co silny przecież u nas PiS i dzięki temu mamy wpływ na samorząd powiatowy. Nasz bardzo dobry program wyborczy jest realizowany w samorządzie powiatowym, gdzie mamy swoich radnych. Plan jest więc taki, by w kolejnych wyborach, dzięki poparciu mieszkańców zrealizować go jeszcze pełniej. Zależy to tylko od wyborców.

-Widzi Pan się bardziej w Radzie Powiatu czy może w samorządzie gminnym?

-Ja osobiście kilka już lat pracuję jako radny w samorządzie powiatowym, więc naturalną koleją rzeczy jest, że bliższe mi są sprawy powiatu. Pozyskujemy środki unijne, tworzymy strefy gospodarcze do rozwoju nowych firm i tworzenia miejsc pracy, a to są moim zdaniem, najważniejsze zadania dla samorządowców do wykonania. -Wielokrotnie podkreślał Pan, że obowiązek szkolny od 6 lat, to pewne nadużycie, tak też uważa dużo osób. Pan zaangażował się w taką akcję społeczną… -Jak można odgórnie zabraniać dzieciom w przedszkolu uczenia się literek tylko po to, by wypchnąć je wcześniej do szkoły? Jestem oburzony, że ustawa za mnie ma decydować kiedy moje dziecko jest gotowe do szkoły. Każde dziecko jest inne i rodzic doskonale wie, czy lepiej dla niego jest gdy pójdzie do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Taką opinię ma zdecydowana większość rodziców. Dlatego zbieramy podpisy pod wnioskiem o referendum w tej sprawie, a także w sprawie przywrócenia 8 klas podstawówki i 4 liceum.

Kurier Przasnyski 15.05.2013r.