Doceniono utworzenie strefy gospodarczej !

W sejmie RP powiat przasnyski otrzymał w dn. 27 października br. tytuł „Innowacyjny Powiat” w związku z nominacją projektu „Przasnyska Strefa Gospodarcza”. Powiat przasnyski jako pierwszy w Polsce podjął się utworzenia stref gospodarczych jako recepty na bezrobocie.

Projekt został przedstawiony w kategorii wspomagania rozwoju przedsiębiorczości i był jednym z najlepszych przykładów innowacyjnego podejścia samorządów do swoich zadań.

Tytuł „Innowacyjny Powiat” przyznany w kontekście Przasnyskiej strefy Gospodarczej ma dodatkowy walor promujący naszą strefę.

Pomysłodawca strefy, Krzysztof Bieńkowski, nie kryje satysfakcji z przyznanej nagrody i jej uzasadnienia. -Pomysł by na terenie lotniska utworzyć strefę gospodarczą wpisałem wraz z Radosławem Waleszczakiem do naszego programu wyborczego przed wyborami samorządowymi w 2006 roku. Gdy udało mi się uzyskać mandat radnego ten pomysł był przeze mnie forsowany mimo wielu trudności. Najpierw udało się odkupić teren od Skarbu Państwa w czym wielkie zasługi miał ówczesny Wojewoda Mazowiecki – Jacek Sasin, dziś starający się o urząd Prezydenta Warszawy. Później konsekwentnie zgłaszałem wnioski o wpisanie strefy gospodarczej do strategii rozwoju powiatu. A gdy to się udało wystarczyła zgoda radnych na to by część z tych 309 hektarów przeznaczyć jako specjalny teren dla firm. Cześć radnych forsowała postawienie tam wiatraków, część chciała budowy bloków, a jeszcze inni pozostawienia całego terenu dla lotników. Wygrała napisana przez mnie propozycja (uchwała) kompromisowa, która może generować miejsca pracy w naszym regionie. Cieszę się, że zostało to po latach zauważone i docenione jako innowacyjne działanie samorządu. – mówi Krzysztof Bieńkowski.

Teren udało się też uzbroić dzięki staraniom Starosty i Rady Powiatu co dodatkowo zwiększa atrakcyjność terenu inwestycyjnego pod Przasnyszem. Starosta otrzymał w Sejmie wyróżnienia dla naszego samorządu.

 

źródło: eprzasnysz.pl